Nem sikerült jól Malajzia felkészülése a közelgő női eseményekre
2026. május 22. – Szerző: Krikettgalaxis
Két kis sorozatot játszott le a maláj női válogatott, mielőtt belevágnának a nagyobb feladatokba – csakhogy Indonéziától és Nepáltól is 0–2-re kikaptak...
Kuala Lumpur látképe a Petronas-ikertornyokkal (illusztráció)A kép licence: közkincs / szabadon felhasználható
Néhány (egészen pontosan négy) nap múlva kezdődik az Ázsia-játékok krikett-tornájának női selejtezője, aztán újabb néhány nappal azok után, hogy az majd véget ér, az Ázsia-kupa selejtezőjének számító Elsődleges kupa is: mondanunk sem kell, ezek igazi tétre menő tornák lesznek. Néhány válogatott NH20-as mérkőzésekkel készül is rá: például két darab kétmeccses sorozatra is sor került az elmúlt napokban Malajziában.
Először Indonézia, utána pedig Nepál látogatott hozzájuk. Az első sorozatot egy olyan helyszínen játszották, a mantini Kolej Tuanku Jaafar krikettpályán, ahol korábban még soha nem volt nemzetközi mérkőzés, a másodikat viszont már a jól ismert Bayuemas Ovalban, a fővárosban. Bár néhány évvel ezelőtt Malajzia elég erősnek, sőt, erősödő csapatnak tűnt, mostanra valahogy legyengültek. Most is például mind a négy mérkőzést a vendégek nyerték. A részletes eredménylapok itt érhetők el:
- 1. mérkőzés – Indonézia nyert 7 kapuval
- 2. mérkőzés – Indonézia nyert 36 futással
- 3. mérkőzés – Nepál nyert 2 kapuval
- 4. mérkőzés – Nepál nyert 7 kapuval
Malajzia örökmérlege Indonézia ellen ezek után 2–2, míg a Nepál ellen lejátszott 18 mérkőzésükből 6-ot tudtak megnyerni, 12-t elvesztettek.