Megbotlott a női világbajnoki címvédő
2026. május 25. – Szerző: Krikettgalaxis
Nem a legjobb előjelekkel készül a világbajnok Új-Zéland a közelgő világbajnokságra: 2–1-re kikaptak ugyanis Angliától a most befejeződött felkészülési sorozaton, ráadásul a kettőből az egyik vereségük módfelett csúnyára sikerült...
Az angolok büszkesége, a Big Ben (illusztráció)A kép licence: közkincs / szabadon felhasználható
Néhány hét múlva kezdődik a női Húsz20-as vébé, ráadásul most először már 12 válogatott részvételével, tehát ezt a világbajnokságot lesz majd az eddigi legnagyobb dicsőség megnyerni. Természetesen mind Új-Zéland (a címvédő), mind Anglia (a házigazda) jó esélyekkel pályázik a végső győzelemre – most egymás ellen mérhették fel, hogy hogyan állnak a felkészüléssel, ráadásul angol pályákon, tehát a leendő éleshez hasonló körülmények között.
Az angolokat viszont Nat Sciver vádlisérülése sújtotta, amelyből mostanra még nem gyógyult fel teljesen, de például újoncot nem avattak helyette, csak a már korábban kipróbált emberekkel próbálkoztak. És nem is rosszul! Az első meccsről Alice Capsey 74-neskije maradt emlékezetes, a másodikról meg az, hogy dobóik már a 4. játszmára 4 új-zélandi ütőst is kiejtettek. Igaz, ekkor még Sophie Devine és Maddy Green 159-es (!) 5. kapus társulása (ami bőven új csapatrekord lett az eddigi 99 helyett) megmentette a vendégeket, akik 1–1-re egyenlítetek. De a harmadik találkozón újra összeomlott az új-zélandi magas rend, sőt, a közepes is, így csupán 80 futásig vánszorogtak el, aminek a lekergetését az angolok a kisujjukból kirázták, így 2–1-re megnyerték a sorozatot. A részletes eredménylapok itt érhetők el:
- 1. mérkőzés – Anglia nyert 7 kapuval
- 2. mérkőzés – Új-Zéland nyert 14 futással
- 3. mérkőzés – Anglia nyert 7 kapuval
Ami pedig az egymás elleni örökmérlegüket illeti, női NH20-ban az mostantól így néz ki: 43 találkozóból 34-et nyert Anglia, és mindössze 9-et Új-Zéland.