Krikettgalaxis
Krikettgalaxis
Krikettgalaxis

1999-es világbajnokság (férfi)

Krikettgalaxis-azonosító: t9

Időpont: 1999. május 14. – 1999. június 20.

Rendező: Anglia, Skócia, Wales, Írország és Észak-Írország, Hollandia

Mérkőzésformátum: ENN

Résztvevő csapatok száma: 12

Győztes: Ausztrália

Legjobb játékos: Lance Klusener (Dél-Afrika)


A csoport

Szabály: Mindenki mindenkivel egyszer játszott, az első három jutott tovább.

Győzelemért járó pontszám: 2

Eredmény

Hely.CsapatMGYVHNPNFA
1.Dél-Afrika5410080,859
2.India5320061,285
3.Zimbabwe5320060,017
4.Anglia532006-0,331
5.Srí Lanka523004-0,809
6.Kenya505000-1,198

Mérkőzések

MérkőzésDátum1. csapat2. csapatEredményHelyszín
1443. ENN1999-05-14Srí LankaAngliaAnglia nyert 8 kapuvalLord’s (London)
1444. ENN1999-05-15IndiaDél-AfrikaDél-Afrika nyert 4 kapuvalCounty Ground (Hove)
1445. ENN1999-05-15KenyaZimbabweZimbabwe nyert 5 kapuvalThe Cooper Associates megyei pálya (Taunton)
1449. ENN1999-05-18KenyaAngliaAnglia nyert 9 kapuvalSzent Lőrinc krikettpálya (Canterbury)
1450. ENN1999-05-19ZimbabweIndiaZimbabwe nyert 3 futássalGrace úti krikettpálya (Leicester)
1451. ENN1999-05-19Dél-AfrikaSrí LankaDél-Afrika nyert 89 futássalCounty Ground (Northampton)
1455. ENN1999-05-22Dél-AfrikaAngliaDél-Afrika nyert 122 futássalThe Oval (London)
1456. ENN1999-05-22ZimbabweSrí LankaSrí Lanka nyert 4 kapuvalNew Road County Ground (Worcester)
1457. ENN1999-05-23IndiaKenyaIndia nyert 94 futássalCounty Ground (Bristol)
1461. ENN1999-05-25ZimbabweAngliaAnglia nyert 7 kapuvalTrent Bridge (West Bridgford)
1462. ENN1999-05-26KenyaDél-AfrikaDél-Afrika nyert 7 kapuvalVRA krikettpálya (Amstelveen)
1463. ENN1999-05-26IndiaSrí LankaIndia nyert 157 futássalThe Cooper Associates megyei pálya (Taunton)
1467. ENN1999-05-29 – 1999-05-30IndiaAngliaIndia nyert 63 futássalEdgbastoni krikettpálya (Birmingham)
1468. ENN1999-05-29ZimbabweDél-AfrikaZimbabwe nyert 48 futássalEssex County Ground (Chelmsford)
1469. ENN1999-05-30Srí LankaKenyaSrí Lanka nyert 45 futássalCounty Ground (Southampton)

B csoport

Szabály: Mindenki mindenkivel egyszer játszott, az első három jutott tovább.

Győzelemért járó pontszám: 2

Eredmény

Hely.CsapatMGYVHNPNFA
1.Pakisztán5410080,526
2.Ausztrália5320060,731
3.Új-Zéland5320060,575
4.Karib-térség5320060,497
5.Banglades523004-0,543
6.Skócia505000-1,928

Mérkőzések

MérkőzésDátum1. csapat2. csapatEredményHelyszín
1446. ENN1999-05-16SkóciaAusztráliaAusztrália nyert 6 kapuvalNew Road County Ground (Worcester)
1447. ENN1999-05-16PakisztánKarib-térségPakisztán nyert 27 futássalCounty Ground (Bristol)
1448. ENN1999-05-17BangladesÚj-ZélandÚj-Zéland nyert 6 kapuvalEssex County Ground (Chelmsford)
1452. ENN1999-05-20AusztráliaÚj-ZélandÚj-Zéland nyert 5 kapuvalSophia Gardens (Caerdydd)
1453. ENN1999-05-20PakisztánSkóciaPakisztán nyert 94 futássalFolyóparti krikettpálya (Chester-le-Street)
1454. ENN1999-05-21BangladesKarib-térségA Karib-térség nyert 7 kapuvalCastle úti krikettpálya (Baile Átha Cliath)
1458. ENN1999-05-23PakisztánAusztráliaPakisztán nyert 10 futássalHeadingleyi krikettpálya (Leeds)
1459. ENN1999-05-24BangladesSkóciaBanglades nyert 22 futássalThe Grange (Dùn Èideann)
1460. ENN1999-05-24Új-ZélandKarib-térségA Karib-térség nyert 7 kapuvalCounty Ground (Southampton)
1464. ENN1999-05-27BangladesAusztráliaAusztrália nyert 7 kapuvalFolyóparti krikettpálya (Chester-le-Street)
1465. ENN1999-05-27SkóciaKarib-térségA Karib-térség nyert 8 kapuvalGrace úti krikettpálya (Leicester)
1466. ENN1999-05-28PakisztánÚj-ZélandPakisztán nyert 62 futássalCounty Ground (Derby)
1470. ENN1999-05-30Karib-térségAusztráliaAusztrália nyert 6 kapuvalOld Trafford (Manchester)
1471. ENN1999-05-31BangladesPakisztánBanglades nyert 62 futássalCounty Ground (Northampton)
1472. ENN1999-05-31SkóciaÚj-ZélandÚj-Zéland nyert 6 kapuvalThe Grange (Dùn Èideann)

Szuperhatos

Szabály: Mindenki egyszer játszott azokkal a csapatokkal, amelyekben a korábbi csoportkörben még nem találkozott. Ha már játszottak korábban, akkor az ottani eredményt áthozták a szuperhatosba. Végül az első négy jutott tovább.

Győzelemért járó pontszám: 2

Eredmény

Hely.CsapatMGYVHNPNFA
1.Pakisztán5320060,654
2.Ausztrália5320060,358
3.Dél-Afrika5320060,174
4.Új-Zéland522015-0,520
5.Zimbabwe522015-0,786
6.India514002-0,153

Mérkőzések

MérkőzésDátum1. csapat2. csapatEredményHelyszín
1473. ENN1999-06-04AusztráliaIndiaAusztrália nyert 77 futássalThe Oval (London)
1474. ENN1999-06-05PakisztánDél-AfrikaDél-Afrika nyert 3 kapuvalTrent Bridge (West Bridgford)
1475. ENN1999-06-06 – 1999-06-07ZimbabweÚj-ZélandNincs eredményHeadingleyi krikettpálya (Leeds)
1476. ENN1999-06-08IndiaPakisztánIndia nyert 47 futássalOld Trafford (Manchester)
1477. ENN1999-06-09AusztráliaZimbabweAusztrália nyert 44 futássalLord’s (London)
1478. ENN1999-06-10Dél-AfrikaÚj-ZélandDél-Afrika nyert 74 futássalEdgbastoni krikettpálya (Birmingham)
1479. ENN1999-06-11PakisztánZimbabwePakisztán nyert 148 futássalThe Oval (London)
1480. ENN1999-06-12IndiaÚj-ZélandÚj-Zéland nyert 5 kapuvalTrent Bridge (West Bridgford)
1481. ENN1999-06-13Dél-AfrikaAusztráliaAusztrália nyert 5 kapuvalHeadingleyi krikettpálya (Leeds)

Elődöntők

MérkőzésDátum1. csapat2. csapatEredményHelyszín
1482. ENN1999-06-16Új-ZélandPakisztánPakisztán nyert 9 kapuvalOld Trafford (Manchester)
1483. ENN1999-06-17AusztráliaDél-AfrikaHoltversenyEdgbastoni krikettpálya (Birmingham)

Döntő

MérkőzésDátum1. csapat2. csapatEredményHelyszín
1484. ENN1999-06-20PakisztánAusztráliaAusztrália nyert 8 kapuvalLord’s (London)


Egyszerű statisztika

A statisztikák az esetleges szuperjátszmákon történt eseményeket nem tartalmazzák.

A részletes statisztikák megtekinthetők itt.

Legalább a pénzfeldobásig eljutott mérkőzések: 42

Elmaradt mérkőzések: 0

Összes futás (extrák nélkül): 14981

Összes extra pont: 1982 (405 rossz, 979 széles, 87 mellé, 511 testet érintve mellé)

Összes kapuvesztés: 597

Összes 6-pontos ütés: 153

Összes 4-pontos ütés: 1377

Ütés

Legtöbb futás összesen: 461 (Ráhul Dravir (India))

Legtöbb futás egy játékrészben: 183 (Szaurav Gángulí (India))

Legtöbb 100-as: 2 (Szaíd Ánvar (Pakisztán), Ráhul Dravir (India))

Legtöbb 50-es: 4 (Jacques Kallis (Dél-Afrika))

Legtöbb 6-pontos ütés: 10 (Lance Klusener (Dél-Afrika))

Legtöbb 4-pontos ütés: 49 (Ráhul Dravir (India))

Dobás

Legtöbb kapu: 20 (Geoff Allott (Új-Zéland), Shane Warne (Ausztrália))

Legjobb gazdálkodási arány: 2,30 (Courtney Walsh (Karib-térség))

Legtöbb szűz játszma: 13 (Shane Warne (Ausztrália))