Menesztették a Bangladesi Krikett-tanács elnökét
2025. május 30. – Szerző: Krikettgalaxis
A BCB tíz igazgatója közül nyolcan írtak alá egy bizalmatlansági indítványt Fáruk Áhmed elnök ellen, így a sportminisztérium leváltotta őt. Áhmed azonban tagadja a vele szemben megfogalmazott kritikákat, és jogi lépéseket helyezett kilátásba, mondván: szerinte a BCB szabályzata nem is ismeri a bizalmatlansági indítvány fogalmát.

A kép licence: közkincs / szabadon felhasználható
Alig több mint 9 hónapig volt a Bangladesi Krikett-tanács (BCB) elnöke Fáruk Áhmed, tavaly augusztus 21-i kinevezése után ugyanis tegnap este a bangladesi sportminisztérium közleményben tudatta: leváltották őt az igazgatótanács éléről, ugyanis a kilenc (rajta kívüli) igazgató közül nyolcan bizalmatlansági indítványt nyújtottak be ellene.
Egyedül Ákrám Khán maradt Áhmed mellett, ő volt az, aki nem írta alá az indítványt. Aláírta viszont Nádzsmul Ábedín Fáhim, Máhbubul Ánám, Kádzsí Inám Áhmed, Fáhim Szinhá, Száláhuddin Csaudhurí, Iftikhár Rahmán, Szaifur Álam Csaudhurí és Mandzsur Álam.
Vádjaik szerint Fáruk Áhmed autokrata módon irányította a testületet, és többek között megsértette a saját szabályzatuk 14–B pontját is, amely kimondja, hogy edzők kinevezése vagy menesztése esetén az igazgatótanács jóváhagyására van szükség, és szerintük Áhmed tavaly ősszel anélkül bocsátotta el Csandika Haturuszinhát, hogy egyáltalán tájékoztatta volna őket. Azt is állították, hogy az elnök nem járt el kellő gondossággal, amikor jóváhagyta a Durbar Rajshahi és a Chittagong Kings indulását a 2024–2025-ös BPL-ben.
Rámutattak egy olyan problémára is, ami sajnos a világ minden részéről és minden területéről ismerős lehet bárkinek (ugye?): szerintük a tanács munkája során a valódi szakértőket nem becsülték, hanem sokkal jobban számított a vezetőség iránti hűség és a személyes kapcsolatok. A sportminisztériumnak küldött levélben úgy fogalmaztak: Ő nem dolgozik a bangladesi krikett felemelkedéséért, és nem is tiszteli a demokratikus vezetés szellemiségét.
.
Fáruk Áhmed minderre úgy reagált: olvasta a levelet, és szerinte olyan cselekedetekkel vádolják őt, amelyet pont vádlói követtek el. Mint fogalmazott: Hangosan felnevettem a levél láttám.
Elmondta, hogy jogi lépéseket tervez az ügyben, és fel fogja venni a kapcsolatot a jogászával, mivel a BCB alapszabályában meg sem említik a bizalmatlansági indítvány
fogalmát, így szerinte egy ilyen indítványnak nincs jelentősége.