Mostantól térképen is megjeleníti az eredményeket a Krikettgalaxis!

2025. július 7. – Szerző: Krikettgalaxis

Egyedülálló fejlesztést hajtottunk végre: a krikettválogatottak egymás elleni eredményei mostantól egy világtérképen is megtekinthetők! Tudomásunk szerint ilyet senki más nem csinált még rajtunk kívül.

A Krikettgalaxis térképe 2025 nyaránA Krikettgalaxis térképe 2025 nyarán

A kép licence: közkincs / szabadon felhasználható

A válogatottak adatlapján eddig is feltüntettünk egy-egy táblázatot, hogy a különböző nemekben és formátumokban melyik más válogatott ellen milyen eredményeik voltak. Most viszont egy igazán látványos fejlesztést hajtottunk végre: ugyanez egy térképen is megjeleníthető, ahol különböző színekkel jelezzük, hogy az adott válogatott ki ellen mennyire jó vagy rossz eredményeket ért el a történelem során. Egy példa, Zimbabwe férfi NH20-as eredményeiről itt érhető el.

A térkép a válogatottak adatlapján levő fölső menüben a Térkép menüpontban érhető el (ez alapértelmezetten a férfi nemzetközi Húsz20-as eredményeket hozza elő, de utána átváltható másra), vagy pedig ugyancsak a válogatottadatlapon a táblázatok fölötti címsorban levő földgömbikonra kattintva is előhozható. Mivel elég sokminden van a térképen, ezért telefonon nem ajánlott nézegetni, csak rendes monitoron.

Mivel Európa túl kicsi, de sokak számára érdekes, ezért a világtérkép alatt Európát külön kinagyítva is ábrázoltuk. Amúgy bármelyik térképen az egeret mozgatva előtűnnek a számok is: ki ellen hány győzelme, hány veresége, esetleg egyéb eredménye van az adott válogatottnak.

Persze igazán akkor lesz érdekes ez az egész, ha már mindenki sok-sok ellenfél ellen játszott, mert azért máig, 2025-ig még általában egyvalaki csak ilyen 10–20-féle ellenféllel küzdött meg, így a térkép nagy része fekete. De azért időről időre vannak új párosítások, amik még sosem voltak, így újabb országok válnak színessé a térképen. (Például ma éppen négy olyan párosítás is volt, ami korábban még soha: Tanzánia–Németország, Malawi–Bahrein, Törökország–Görögország és Törökország–Szerbia.) De azért már most is érdekes nézegetni, és ha mást nem is, de legalább a földrajztudásunkat lehet vele fejleszteni.


Alapból nem látható kép
×