Kellemes meglepetést okozott a török női válogatott

2025. július 9. – Szerző: Krikettgalaxis

A korábban története összes női meccsét elvesztő Törökország sokakat meglepve megnyert egy négycsapatos tornát Bulgáriában. Igaz, nem pont világverő ellenfelek jöttek velük szembe, de azért a tornagyőzelem az tornagyőzelem.

Isztamul látképe az Hagia Szophiával (illusztráció)Isztamul látképe az Hagia Szophiával (illusztráció)

A kép licence: közkincs / szabadon felhasználható

Négy olyan válogatott gyűlt most össze Szófiában, akik elég keveset játszanak – talán a görögök még nem annyira, de a többiek annál inkább. Bulgária például csak tavaly játszotta története első női meccsét, Szerbia is csak 2022-ben, Törökország pedig 2023-ban, és azóta ők nem is léptek pályára egyszer sem. Tudni kell, hogy Bulgária és Törökország még soha egyetlen hivatalos női krikettmeccset sem nyert meg, így most biztos volt, hogy legalább az egyikük megszerzi története első győzelmét, hiszen egymás ellen is játszottak.

Abból, hogy a törökök soha nem győztek még, azt lehetett volna gondolni, hogy ők is a világ leggyengébbjei közé tartoznak, de azért ha megnéztük, hogy kikkel játszottak korábban, azért azt láthattuk, hogy csak 5 viszonylag erős európai csapattal, és senki mással. Másrészt közismert, hogy a törökök úgy általában igen elszántak, erős a küzdőszellemük, és a legtöbb sportban ezért sikeresek is. És most kiderült, hogy bizony a krikettben sem szabad őket lenézni mostantól: ezen a tornán ugyanis a csoportkörben mindenkit megvertek, Szerbiát és Bulgáriát ráadásul nagy különbséggel. Görögország lett a csoport másodikja: ők két igen szoros mérkőzést is játszottak: Törökországtól csak 2 futással kaptak ki, Szerbiát pedig egyetlen megmaradó kapuval gyűrték le. Bulgáriának továbbra sem jött össze története első sikere, még a szerbektől is kikaptak.

A harmadik helyért így a házigazdák és Szerbia csatázhattak a csoportkör után: ez a meccs eső miatt később kezdődött, így csak 12–12 játszmányira rövidült. A pontszerzés mindkét csapatnak nehezen ment, de igen sok volt az extra, elsősorban (ahogy a többi meccsükön is) a bolgár dobók részéről a széles. Összességében az elsőként ütő bolgárok 74-es célt tudtak felállítani, amit a szerbek nagyjából 10 játszma alatt lekergettek.

A görög–török döntő mögönt özgölmös... bocsánat, megint izgalmas játékot hozott. Amikor az első játékrészben az ütéssel kezdő törökök az első három emberüket 0, 1, illetve ismét 0 ponttal vesztették el, már nagyon úgy tűnt, a görögök visszavágnak a csoportkörbeli vereségért, de Göksu Ayan kapitány vezérletével ebből a gödörből még kimásztak az ütősök. Aztán 77/9-nél megint nem állt valami jól a szénájuk, de most az utolsó kapus pár hatalmasat harcolt, és elsősorban Gülce Cengiz 45 futásának köszönhetően egészen 129-ig följöttek. A kergetésben a görög csapat elég lassan haladt, de a cél nem nagyon került látótávolságon kívülre, csak a legvégén kezdett érződni, hogy jó eséllyel lemaradnak róla. És valóban: 10 futással ismét kikaptak, így Törökország hibátlan teljesítménnyel megnyerte a tornát.

Összesítésben viszont mind a legtöbb futást, mind a legtöbb kaput egy-egy görög játékos szerezte: a torna legjobbjának is megválasztott Adamantía Makrí 105 futással végzett az ütősranglista élén, ami mellett egyébként 7 kapuja is volt – csak eggyel kevesebb, mint María Sziriótinak, aki a legjobb dobó lett.


Alapból nem látható kép
×