A pénzfeldobást nyerteAfganisztán (az ütést választották)
Afganisztán190/4 (20/20 j)
Skócia60 (10.2/20 j)
EredményAfganisztán nyert 130 futással
Időpont2021. október 25.
Bajnokság, torna, sorozat2021-es Húsz20-as világbajnokság (Szupertizenkettes – 2. csoport, 2. számú mérkőzés)
Napszakokéjjel
HelyszínSardzsai krikettstadion (Sardzsa)
A mérkőzés embereMudzsíb ur-Rahmán (Afganisztán)(?)1. jr: -
2. jr: 5 kapu
JátékvezetőkKumára Dharmaszéna (bíró), Paul Wilson (bíró), Richard Kettleborough (videóbíró), Michael Gough (tartalék bíró), Jeff Crowe (felügyelő)

Összesen190

Kapuvesztések: 1-54 (Mohammad Sahzád, 5.5 j), 2-82 (Hazratulláh Zazái, 9.5 j), 3-169 (Rahmánulláh Gurbáz, 18.3 j), 4-190 (Nadzsíbulláh Zadrán, 19.6 j)

4.Richie Berringtonlke d ur-Rahmán0Kacsa3000,00
5.Matthew Cross LabdaA skótok kapusa az afgán kapus kiváló teljesítményének köszönhetően esik ki. Navín ul-Hak eléggé szélről dob, de a kéz oldalon lepattanó labda az ütős felé térül, aki viszont csak az ütő külső élével tud beleérni. Így a labda csak kissé változtat irányt, továbbhalad a kéz oldalra, az ütős háta mögé, ahol Sahzád látványosat vetődik jobbra, és nagyszerű egykezes elkapást hajt végre. Egyébként a meccs végére kiderül: a második félidő 10 kieséséből csak ez az egy volt elkapás. Érdekes.e Sahzád d ul-Hak0Kacsa1000,00